U grupi se vodio razgovor o njoj. I to za nju nimalo ugodan. Opisivalo ju je se kao se*sualni objekt, čak su je nazvali i “biciklom“ i jedan od kolega je napisao da bi mogla otići na odmor u Tajland jer tamo ima muškaraca kojima treba “vožnja“.
Pisalo se i kako bi jedan od muškaraca iz grupe mogao pitati Eleanor da mu pokaže dio tijela “otkud urinira jer to pali u 9 od 10 slučajeva“.
Kada je sve ovo vidjela, Eleanor je bila prestravljena i postiđena. Osim neukusnih poruka, u grupi su se izmjenjivale i njezine fotografije.
Nakon što je razgovarala sa svojom sestrom, nakon tuge i osjećaja srama, počela je osjećati ljutnju i sve jaču želju da nešto poduzme.
Odlučila je sve te poruke iz grupe objaviti javno. Nakon toga dobila je mnoštvo poruka podrške i osude muškaraca iz grupe, a onda su se neki prozvani muškarci “prestrašili“ i javili se Eleanor s molbom da ne objavljuje te poruke jer je “sve bila šala i može se krivo shvatiti“.
Eleanor je muškarcu odgovorila da je to što su napravili bilo itekako loše i da je jasno vidljivo na koji način su o njoj razgovarali te da niko to ne može shvatiti kao šalu.
Uz objavljene postove iz grupe, napisala je: “Pozdravite moje kolege s Melbourne Universityja. Zbog ovoga ću umrijeti kao feministica. Ovo je 2016. godina. Vratimo se u prošlost u vrijeme kada moramo opet voditi razgovore o jednakosti spolova.“
Jedan od muškaraca iz grupe poslalo joj je poruku kako mu je žao ako su je poruke uznemirile i uvrijedile. Napisao joj je da on nju niti ne poznaje te da nije ni mislio ništa ozbiljno od svega što je u grupi izrečeno. Iako mu je rekla da joj se dalje ne obraća, muškarac je i dalje pokušavao izgladiti situaciju s namjerom da Eleanor obriše objavljene poruke, no nije mu to pošlo za rukom.