Facebook (Foto: Cure.ba)
Donosimo vam neke od najčešćih: od smiješnih preko katastrofalnih i neoprostivih do neugodnih!
Lajkovanje sopstvenih statusa/slika/postova
Zašto bi neko htio da ostavi dojam ekstremno očajne osobe željne slave, potpuno je nejasno. Koja normalna osoba, pri zdravoj pameti, hvali samu sebe, pred svima?
Nepoznavanje maternjeg jezika
Ako želite nešto podijeliti sa ostatkom svijeta, obavezno pročitajte to što ste napisali. “Dali”, “Ne ću”, “Hvali” i slične greške su veoma česte, a vi zbog njih, u očima drugih ljudi, ispadate nepismena osoba.
Slanje zahtjeva za prijateljstvo svakome
Ako imate stotinu zajedničkih prijatelja sa nekom osobom na Facebooku, to ne znači da ih i poznajete ili da oni žele biti na listi vaših prijatelja. U svakom slučaju, ogroman brojonline prijatelja ne čini vas popularnim, nego vas čini tužnim zato što vam je potrebno toliko odobravanja od ljudi oko vas.
Spamovanje
Obzirom da je Facebook veoma popularan, sasvim je razumljivo da se na njemu nalazi i zavidan broj spamera. Dakle, poruke tipa “Klikni da vidiš ko ti gleda profil” nisu ništa drugo do podvala usljed koje (ako stvarno kliknete) se šalje spam po zidovima vaših prijatelja.
Nasumično komentarisanje
Iako je Facebook otvorena mreža, to ne znači da trebate komentarisati svaki post koji je neko objavio. Ako vidite da se na nečijem zidu “povela” priča između dvoje ljudi, prije nego komentarišete, razmislite da li oni žele da se još neko uključuje u konverzaciju ili ne.
Slanje zahtjeva
Iako vi možda uživate igrajući igrice kao što su Farmville ili Temple Run, nekim ljudima one nisu nimalo zanimljive. Ako neko sa liste prijatelja nije prihvatio zahtjev za igricu, to je siguran znak da ta osoba ne želi sudjelovati u popularnoj igrici i da je, nažalost, “smarate” stalnim slanjem zahtjeva za istu.
Dijeljenje svakog detalja
Vaš život, vaš profil, vaša sloboda govora. Jednostavno, zar ne? Ipak, to ne znači da morate svaki i najmanji detalj podijeliti sa ostatkom svijeta. Da li ste ikada pomislili da možda druge i ne interesuje to što ste bili kod, recimo, ginekologa. O da, bilo je i takvih statusa.
Traženje podrške
Kada vam je teško u životu, nikada to nemojte dijeliti na Facebooku! Nikada ne znate ko to može iskoristiti protiv vas ili se smijati vašim mukama. Ako vam je lakše da se nosite sa problemima pričajući o njima, potražite podršku u najboljoj prijateljici. Ona će vas, sigurno, saslušati i pokušati da vam da najbolji mogući savjet.
cure.ba