Ponekad se može dogoditi da se metalna kopča na torbici ne može saviti, što znači da se dva dijela kopče više ne mogu poklopiti. Moguće je kliještima vratiti početni izgled ili zalijepiti izolacijsku traku koja se nalazi na vrhu kliješta kako ne bi došlo do oštećenja kopče.
Ručna torba može biti napravljena od raznih materijala, kao što su razne vrste kože ili platno. Kožne torbice mogu se čistiti pomoću sredstva za njegu cipela, ali to nije tako jednostavno budući da nije lako pronaći pastu koja bi odgovarala boji na torbi. Postoji prirodna metoda koja je do sada dala odlične rezultate.
Želite li imati čistu kožnu torbu, možete pokušati s krompirom koji ste odrezali na dva dijela i uz pomoć jedne polovine istrljali kožu. Kako biste mogli dosegnuti i ona mjesta na torbi koja nisu tako pristupačna, nožem je moguće oblikovati drugi dio krompira. Površina se tada može uglancati uz pomoć mekane krpe.
Poznato je kako se antilop teško čisti, a što se prije krene s procesom čišćenja, to su veće šanse da će mrlje nastati. Prilikom čišćenja moguće je upotrijebiti neke od namirnica koje već sigurno imate. Tako se kriška starog hljeba može upotrijebiti za uklanjanje mrlja od zemlje. Korica se treba osušiti i stvrdnuti i tek onda iskoristiti za uklanjanje mrlje.
Tvrdokorne mrlje bi mogle biti veći problem pa se tako mogu ukloniti pomoću krpe umočene u alkoholno sirće. Mjesto gdje se nalazi mrlja treba nježno istrljati i ostaviti da se osuši.
Kako bi kožna torba trajala što duže i izgledala približno kao prvi dan kada je kupljena, potrebno je održati oblik torbe, a to je moguće tako što ćete ih napuniti toaletnim ili novinskim papirom. Ukoliko se uz torbu dobije i platnena vrećica, bilo bi dobro kada biste torbu držali u takvoj vrećici kako biste je zaštitili od ogrebotina i prašine.