Najskuplja stvar koju je Novak dosad kupio jeste četvorosoban apartman u Monte Karlu, koji ga je koštao osam miliona eura. Naravno, to je ujedno i dobra investicija, jer cijene nekretnina u malenoj kneževini rastu iz godine u godinu.
Kupio i saksofon
Nedugo nakon što je pazario stan, Đoković je postao i vlasnik jahte “sansiker 60“ vrijedne oko pet miliona eura. Plovilo je napravljeno po specijalnoj Noletovoj narudžbi u Engleskoj, u gradiću Pulu. Brod kojem je dao ime “Dijana“ po majci uglavnom drži u marini “Porto Montenegro“ u Tivtu i služi mu najčešće za krstarenje po Jadranu.
Nole u Porto Montenegru ima i stan. Prema nezvaničnim podacima, ta nekretnina se nalazi u jednoj od nekoliko vila u tom naselju, a vrijedi oko 2,2 miliona eura. Đoković je sa suprugom Jelenom od aprila ove godine vlasnik restorana “Ekvita“ u Monte Karlu, za koji je, prema nezvaničnim informacijama, izdvojio više od pola miliona eura.
Njegovi godišnji izdaci su posebna stavka. Na teniske obaveze – putovanja, trenere, članove tima i slično Novak u sezoni potroši bar dva miliona eura. Tu su odmori na egzotičnim destinacijama, koji ga koštaju oko 50.000 eura godišnje, a s vremena na vrijeme voli da se počasti i ponekom skupom igračkom. Tako je samo za saksofon, koji je počeo da svira prošle godine, izdvojio bar 1.500 eura.
Osim na lagodan život Đoković mnogo izdvaja i u humanitarne svrhe. Fondacija koju je osnovao 2007. za manje od decenije uložila je više od osam miliona eura u razne programe. Sam Novak je više puta donirao novac mimo fondacije, za poplave u Srbiji 2014. od nagrade iz Rima 450.000 eura, za liječenje Tijane Ognjanović 40.000 eura i u slične svrhe.
Novac nije ništa
Uprkos svemu, Nole tvrdi da mu novac nije preterano bitan u životu.
– Novac mi ne znači ništa. Ne gledam tenis kao profesiju ni svoj život kroz pare. One su za mene sredstvo za obezbjeđivanje kvaliteta života i životnog stila, ali ništa više od toga – rekao je Đoković, i dodao:
– Ne prija mi kada se previše potencira novac od nagrada. Mediji me stavljaju u neprijatnu situaciju da govorim o iznosu koji sam zaradio tokom karijere, a profesionalni sport ne treba da se igra zbog para. Međutim, današnje društvo upravo to ističe. Uspjeh se prikazuje kroz novac i moć, a to ne treba da bude mjerilo. Potpuno sam protiv toga jer imam drugačije vrijednosti.
On je istakao i da mu je neprijatno da govori o svom bogatstvu kad u zemlji u kojoj je rođen ima mnogo ljudi koji teško žive.
– Novac dolazi kao posljedica, pozitivna naravno, predanosti, ljubavi, strasti prema sportu i uspjeha, na kraju krajeva. Možete li da zamislite sada mene da pričam o 100 miliona eura, a prosječna plata u Srbiji je 200-300 eura? Na šta bi to ličilo – objasnio je Nole.