Šminkanje (foto: cure.ba)
Morate koristiti fiksator
Naravno, tu su dobri fiksatori make-upa. Ima ih koji su namijenjeni cijelom licu i onih koji služe za fiksiranje sjenila na očima. Paradoksalno je da vam oni ujutro mogu uštedjeti vrijeme potrebno za šminkanje jer primjerice učine to da se puder bolje razmazuje ili da se više nijansi sjenila bolje slože na kapcima. Ali, utvrdite li da vaš fiksator ne daje takve rezultate i ne umanjuje nepravilnosti na licu, jednostavno ga preskočite.
Kist je obavezan
Vizažist slavnih, Troy Surratt, s time se ne slaže.
‘Prsti su jednako dobri. Profesionalci koriste četkice i kistove uljepšavajući svoje klijente koji možda ne vole da ih se dotiče, prsti imaju svoje prednosti. Oni zagriju šminku tako da se stapa s kožom. Osim toga, lakše osjetite kada se šminka počne razvlačiti umjesto kliziti što je znak da treba još malo dodati’, pojašnjava Surrat.
Puder po cijelom licu
Možda vam je i potreban tekući puder na cijelom licu, ali to ne znači da u jednako debelom sloju trebate pokriti sve područja jer će vam onda lice izgledati poput maske. Najviše crvenila imate oko nosnica, na vrhu nosa i na dnu brade, zato puder počnite nanositi od sredine lica prema vanjskim rubovima. Količina pudera trebala bi biti najmanja uz rubove kose.
Ne koristiti puder u prahu
Stručnjaci su dali zeleno svjetlo puderu u prahu osobito kada je riječ o obrazima i bradi. Međutim, treba izbjegavati mjesta gdje su bore najvidljivije poput čela i područja oko očiju. Ukoliko imate raširene pore tada ga izbjegavajte, jer se puder u prahu može uvući i dodatno skrenuti pozornost na njih.
Korektor mora biti jako svijetao
Ne mora. Podočnjake možete prikriti i korektorom koji ima odsjaj breskve ili čak ružičasti ton. Jedino na što morate pripaziti je da djeluje prirodno kako ne biste izgledali kao rakun.
magazin.hr