Možda se trudite da što manje oštetite kosu pri peglanju, ali to ne znači da mislite na sve potrebe vaše kose. Ovu su šest najčešćih grešaka koje možete napraviti pri korišćenju pegle za kosu.
VLAŽNA KOSA
Iako postoje posebne pegle za peglanje vlažne kose, to vam ne daje nikakvu garanciju da vaša kosa neće biti oštećena. Još gora je situacija ako koristie običnu peglu na vlažnu kosu. Zato, prije nego počnete sa peglanjem, fino osušite kosu i sačekajte 10 minuta prije nego se vratite sređivanju frizure.
ZAŠTITNO SREDSTVO
Prije korišćenja pegle, kosu treba zaštiti preparatom koji je namjenjen da štiti kosu od visoke temperature. Bez toga, vaša će se kosa brzo oštetiti i izgubiće prirodan sjaj.
JAČINA PEGLE
Skoro sve pegle imaju opcije za podešavanje temperature. Izbjegavajte da peglate na najjačoj temeraturi, jer ćete na taj način oslabiti dlaku, a kao rezultat dobićete ispucane vrhove i vidno oštećenu kosu.
PREDUGO PEGLANJE
Nikako ne biste trebali isti pramen da peglate nekoliko puta na visokoj temperaturi. Potrudite se da prije peglanja, tokom feniranja što više možete ispravite kosu da bi je što lakše i uz što manje korišćenje pegle, ispravili. Što više peglate isti pramen, to više oštećujete kosu.
PREDEBELI PRAMENOVI
Ukoliko je pramen koji ste pripremili za peglanje prevelik, toplina se neće ravnomjerno rasporediti i kao rezltat ćete dobiti nejednako ispeglanu kosu. Na taj način ćete morati duže vremena da se zadržite na jednom pramenu, što nikako nije preporučljivo.
ŠIROKA PEGLA ZA KOSU
Pegle sa preširokom pločom za peglanje teško dostižu sam korijen kose. Preporučljivo je da koristite peglu sa keramičkim pločama širine od 2,5 centimetra,piše ekskluziva.ba